Debat over de aanpak van de incasso-industrie

Het huidige incassostelsel leidt ertoe dat een kleine schuld in korte tijd kan uitgroeien tot een significant hoger bedrag. Op deze manier verdienen incassobureaus geld aan het leed van anderen. De Tweede Kamer gaat op 6 februari in debat over de aanpak van deze zogenoemde incasso-industrie. U kunt het debat live volgen vanaf 19.15 uur.

Voor het debat komen Teun Struycken, staatssecretaris Rechtsbescherming, en Jurgen Nobel, staatssecretaris Participatie en Integratie, naar de Kamer.

Contourenschets en Interdepartementaal Beleidsonderzoek

Verschillende Kamerleden vroegen op 28 februari 2024 de regering in een motie om voorbereidingen te nemen voor een nieuw incassostelsel. Daarop startten toenmalig minister voor Rechtsbescherming, Franc Weerwind, en toenmalig minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen, Carola Schouten, een verkenning. Deze is inmiddels afgerond en heeft geleid tot een contourenschets met verschillende denkrichtingen en beleidsopties. Parallel aan de contourenschets is een Interdepartementaal Beleidsonderzoek (IBO) problematische schulden opgesteld. De uitkomsten hiervan worden tijdens het debat besproken.

Volg live en lees meer