Wetsvoorstel : Wet eerlijke huur
Met dit wetsvoorstel regelt initiatiefnemer Smeulders (GL) dat alle woningen tot 250 punten – en daarmee 98% van de huurwoningen in Nederland – een huurprijs hebben die niet hoger mag liggen dan het bedrag dat in de Uitvoeringsregeling huurprijzen woonruimte gekoppeld is aan het aantal punten dat de woning waard is. De verdediging van het wetsvoorstel is overgenomen door GL-Tweede Kamerlid Bromet.
Activiteiten
Wetgevingsproces
-
30 maart 2021
Het wetsvoorstel is ingediend
-
15 april 2021
Procedurevergadering commissie Binnenlandse Zaken (videoverbinding)
Procedurevergadering
Besluit: Aanhouden totdat het advies van de Raad van State zal zijn ontvangen en bekend is of en zo ja door wie de verdediging van dit initiatiefwetsvoorstel zal worden overgenomen
- Download bestand: Memorie van toelichting (35782-3) (PDF)
- Download bestand: Voorstel van wet (35782-2) (PDF)
- Download bestand: Geleidende brief (35782-1) (PDF)
- Download bestand: Advies Afdeling advisering Raad van State inzake het voorstel van wet van het lid Bromet tot wijziging van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek, de Uitvoeringswet huurprijzen woonruimte en de Woningwet in verband met het reguleren van huurprijzen (Wet eerlijke huur) (DOCX)
- Download bestand: 35782, bijgewerkt t/m nr. 4 (overnamebrief d.d. 16 april 2021) (DOCX)
- Download bestand: Besluitenlijst procedurevergadering cie Binnenlandse Zaken d.d. 15 april 2021 (PDF)
- Download bestand: Agenda procedurevergadering cie Binnenlandse Zaken d.d. 15 april 2021 (PDF)
-
22 april 2021
Procedurevergadering commissie Binnenlandse Zaken (videoverbinding)
Procedurevergadering
- Download bestand: Besluitenlijst procedurevergadering cie Binnenlandse Zaken 22 april 2021 (PDF)
- Download bestand: Herziene agenda procedurevergadering cie Binnenlandse Zaken 22 april 2021 (PDF)
- Download bestand: Brief van het lid Bromet inzake overname van de verdediging van het initiatiefvoorstel (35782-4) (PDF)